nVent HOFFMAN Wall Mount Concealed Hinge Weatherproof Enclosures 30 x 24 x 12 in Without Knockouts NEMA 3R/4/4X/12/13
Mfg #: CSD302412SS
BOR #: 133804
Looking for prices?
Image shown may be a representative image and may not reflect the exact product
See More
Product can be ordered only in multiples of
Brand nVent HOFFMAN
Height 30 in
Depth 12 in
Mounting Type Wall Mount
Width 24 in
Enclosure Type Enclosure
NEMA Rating NEMA 3R/4/4X/12/13
Knockouts Without Knockouts
Lock Type Latch
Enclosure Size 30 x 24 x 12 in