nVent HOFFMAN Wall Mount Concealed Hinge Weatherproof Enclosures 39 x 24 x 12 in Without Knockouts Light Gray NEMA 3/3R/4/4X/12
Mfg #: ECL1006030
BOR #: 901478
Looking for prices?
Image shown may be a representative image and may not reflect the exact product
See More
Product can be ordered only in multiples of
Brand nVent HOFFMAN
Height 39 in
Depth 12 in
Mounting Type Wall Mount
Width 24 in
Enclosure Type Enclosure
NEMA Rating NEMA 3/3R/4/4X/12
Knockouts Without Knockouts
Lock Type Latch
Enclosure Size 39 x 24 x 12 in